Výsledky paměťové olympiády

Všichni žáci školy i školky se mohli zapojit do Paměťové olympiády, kterou jsme pro děti připravili na úterý 14.3.2017

V úterý 14.3.2017 proběhla v prostorách  MŠ  v rámci spolupráce  MŠ  a  ZŠ  Loučka v rámci „Týdne mozku“ zajímavá soutěž  Paměťová olympiáda. V nejmladší kategorii (předškoláci + mladší školáci) se děti rozdělené na dvojice utkaly mezi sebou v různých netradičních disciplínách zaměřených  na paměť, zrakové a sluchové vnímání.  Čekaly na ně postupně 4 stanoviště – Seřaď správně stíny zvířátek, Poslouchej pohádku, Pohádkové postavy a Geometrická kimovka. Děti se během olympiády snažily ukázat, co všechno si dovedou zapamatovat a jak umí mezi sebou dobře spolupracovat.  Dětem se akce moc líbila. Děkujeme za výbornou organizaci celé akce paní učitelce Bulinské, i ostatním paním učitelkám, a paní učitelce Olze Garzinové za krásné zvířátkové diplomy.

Paní učitelka z 1. třídy a prvňáci

A jak to dopadlo?

Paměťová  olympiáda  -   14.3.   Nejmladší  kategorie – Předškoláci  a  prvňáci

1. místo:     Ella  Mikuláštíková  +   Robert  Hrdina
  1. místo:     Gabriela Capilová    +  Matěj  Solanský
  1. místo:     Ondřej  Kývala          +  Tomáš   Bělaška

Pro větší žáky školy probíhala olympiáda na několika místech školy v odpoledních hodinách.

Soutěže se mohli žaci zúčastnit jako jednotlivci nebo také jako tříčlenné týmy. Žáci 1. stupně měli úkoly samozřejmě jednodušší.

Na čtyřech stanovištích zkoušeli svoji vizuální, verbální i numerickou paměť. Zajímavá byla i zkouška paměti na portréty.

Prvních deset minut se žáci snažili, co nejvíce zapamatovat a v následujících deseti minutách odpovídali na otázky nebo doplňovali připravené tabulky.

A byli jsme příjemně překvapeni. Někteří žáci si zapamatovali například až 60 ze 100 čísel v tabulce s deseti řádky o deseti sloupcích, pojmenovali 14 z 15 portrétů a zopakovali větší část z deseti předložených vět.

Výherci byli oceněni menšími cenami, ale všem zúčastněným děkujeme za zapojení  a věřím, že jsme paměťovou olympiádu nědělali na škole naposledy.

Výsledky skupin 1.a 2. stupeň

Výsledky žáků na 1. stupni