Přírodovědná soutěž Jaloveček

Mladí přírodovědci jeli vyzkoušet své znalosti z ornitologie.

Ve čtvrtek 9.2.2017 se vydala 5 členná skupina „mladých přírodovědců“ s názvem „Birds“ ze ZŠ Loučka - a to Libuše, Anežka Smahelovy, Václav Lorenz, Lucie Klečková, Jakub Solanský - na prestižní přírodovědnou soutěž Jaloveček na zámek Vsetín zkusit zjistit, jak jsou na tom v ornitologických znalostech.

Soutěže se zúčastnilo 100 dětí a bylo vidět, že to nebude lehká konkurence. I přesto se naše děti nezalekly, snažily se jak v písemné, tak v praktické části (poznávaní ptáků,  poznávání  hlasů ptáků, různá další ornitologická poznávání…) a nakonec dosáhly krásného a zaslouženého 10 místa z 20 družstev.

Naše družstvo bylo věkovým průměrem nejmladší, ale dle výsledků ukázalo, že o ptácích, našich i cizokrajných, ví opravdu hodně. Chtěla bych všem žákům družstva „Birds“ poděkovat za VZORNOU přípravu na soutěž, za snahu o týmovou spolupráci a jejich rodičům za pomoc dětem.:).

Paní učitelka Barveníčková

Tisková zpráva k nahlédnutí