Výsledky Ptačí hodinky

Pár slov k oblíbené akci.

Milí příznivci Ptačí hodinky,

velmi děkujeme všem, kdo se zúčastnili sčítání ptáků (nejen) na krmítkách. Během víkendu odeslalo své sčítání více než 22 000 pozorovatelů.

Podle průběžných výsledků se do sčítání ptáků na krmítkách zapojilo více lidí než loni. To je opravdu skvělá zpráva! Jen díky vám je možné nasbírat data, která  pomohou odhalit více informací ze života přezimujících ptáků. Pokud jste ještě výsledky nestihli odeslat, nevadí, čas máte až do 15. ledna.

Už nyní si můžete prohlédnout předběžné výsledky. Podobně jako v loňském roce je zatím na prvním místě pozorovaných ptáků sýkora koňadra, kterou následují vrabec polní a vrabec domácí.Odevzdaná data nyní musí projít důkladným zpracováním a finální výsledky očekáváme v únoru.

Fotogalerie ZDE.

Výsledky můžete sledovat ZDE.

Datum vložení: 13. 1. 2021 7:05
Datum poslední aktualizace: 13. 1. 2021 7:10