Průkaz ISIC Školák

Posíláme vám tímto první informace k zavádění elektronických karet na škole. Více informací dostanete na třídních schůzkách 16.11.

MEZINÁRODNÍ PRŮKAZ ISIC ŠKOLÁK

Vážení rodiče,

rádi bychom Vás informovali, že naše škola bude vydávat svým žákům mezinárodní žákovský průkaz ISIC Školák. Tento průkaz je především identifikačním dokladem, který potvrzuje totožnost žáka a jeho příslušnost k naší škole; kromě toho funguje jako mezinárodně uznávaný doklad o školní docházce, akceptovaný ve 130 zemích světa (včetně všech členských zemí EU), a také jako karta využitelná pro zhruba 2.000 různých slev a výhod v ČR.

Co přináší ISIC Školák vydaný přes naši školu?

• Funguje jako čipová karta do jídelny, ke vstupu do školydo budoucna k evidenci docházky.
  • Je oficiálním průkazem žáka naší školy.
  • Pro mnohé instituce a veřejné dopravce slouží jako ideální doklad o věku držitele, např. pro získání zlevněného jízdného.
  • Školní průkaz ISIC není potřeba si pořizovat každý rok znovu. Jeho platnost je až pět let od vydání; platnost je také omezena dobou docházky na základní školu.
  • Školní ISIC Školák je levnější! Průkaz stojí jen 350 Kč na celou dobu platnosti (průkaz pořízený mimo školu stojí 500 Kč ročně). V případě ztráty či zničení vystavujeme duplikát za 200 Kč.

Co přináší ISIC Školák?

• Platnost ve 130 zemích světa, více než 125.000 slev po celém světě.
  • Je akceptován dopravci po celé ČR jako potvrzení věku a oprávnění čerpat slevu na jízdném ve výši 50 %.
  • Možnost zřízení speciálního celoroční cestovní pojištění UNIQA.
  • Slevy na více než 2.000 místech v ČR:
    • při nákupech, stravování a vzdělávání, v internetových obchodech viz www.isic.cz,
    • na vstupném do kulturních institucí,
    • na permanentky v lyžařských areálech,
    • speciální mobilní tarif od Vodafone,
    • na vstupném do světově proslulých kulturně-historických památek,
    • v kinech, na koupalištích a dalších zábavních areálech.

Agendu ISIC na škole řeší paní Radka Macháňová.

Žádost o vydání průkazu obdržíte na třídních schůzkách.

Tu je potřeba vyplnit, podepsat a případně poslat po dítěti třídnímu učiteli společně s poplatkem 350,- Kč, nejpozději do 30.11.2022.

Uvítáme, pokud byste na toto byli připraveni a vše vyřešili rovnou na tř. schůzce.

Fotografii ("pasovou") na průkaz pořídíme ve škole nebo ji můžete poslat emailem na machanova@zsloucka.cz

Předpokládáme, že hotový průkaz s pouzdrem a šňůrkou na krk bude žákům vydán ve škole během ledna.

Datum vložení: 8. 11. 2022 12:17
Datum poslední aktualizace: 8. 11. 2022 12:36