Pokyny k distanční výuce

Bližší informace.

Vážení rodiče,

pro účely distanční výuky byly všem žákům založeny školní gmailové účty.  Během září a několika říjnových dnů jsme je se žáky zkoušeli používat, protože to bude hlavní prostředí pro naše distanční vzdělávání (DV).

Umožňuje nám naplno využívat aplikací Google, jako jsou Učebna, Meet, Disk a Gmail. Lze jich spustit nejen na PC, ale pracují i na chytrých telefonech nebo tabletech. Pokuste se zajistit jejich zpřístupnění na domácích zařízeních. Pokud se vám to nebude dařit, obraťte se na nás, zkusíme vám poradit.

V současné situaci se distanční vzdělávání dotýká žáků 2. stupně, ale byli bychom rádi, pokud účty zprovozníte i svým mladším dětem.

V prvním týdnu DV je potřeba, aby se žáci 8. a 9. ročníku zapsali do Učeben (kurzů). Pozvánky do nich pošlou žákům na gmail jednotliví vyučující. Tam bude probíhat hlavní část výuky, protože je to aplikace, která umožňuje, jak úkoly zadávat tak odevzdávat.

Pro doplnění hodin lze využívat také online hodinu pomocí aplikace Meet. Kameru a mikrofon zajistí opět chytrý telefon. Žáci se o videohodině dozvědí také prostřednictvím mailu nebo aplikace Učebna.

Pro tyto účely jsme sestavili náhradní rozvrh hodin (odkaz níže nebo gmail žáka). Po kliknutí na odkaz se otevře tabulka , ve které jsou dvě záložky (zatím) s rozepsanými hodinami pro 8. a 9. ročník. Je to přehled předmětů, do kterých by žáci měli ten den nahlédnout a splnit zadané úkoly.

Jelikož současně probíhá na škole i prezenční výuka a chceme využívat i online hodin, zachovali jsme běžné časové rozvržení hodin.

Věřím, že pedagogům i žákům přinese tato situace spoustu nových dovedností, které nebudou na škodu.

NÁHRADNÍ ROZVRH HODIN

Datum vložení: 9. 10. 2020 14:56