Podzimní Jaloveček

Mladší i starší žáci se aktivně zapojili do přírodovědné soutěže.

V úterý 22. 11. 2022 proběhla v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí oblíbená přírodovědná soutěž Jaloveček, téma Stromy jako domy, která byla zaměřená na znalosti z přírody a také i netradičně na ovocné stromy. Kromě testu a poznávačky děti tentokrát čekala tvořivá dílna, kdy z domácí plastelíny zkoušeli vytvářet přírodní krajinu aj. novoty. Mladým přírodovědcům děkujeme za účast.

Mladší si za svoji snahu odvezli krásné 7. a 10. místo. Všem se na soutěži líbilo a už se těšíme, co nás bude čekat na Jalovečku na jaře.:-)

Ve čtvrtek 24.11. se konala stejná soutěž pro starší kategorii na Vsetínském zámku. Organizátoři pro soutěžíci připravili besedu o historii lesa, přírodovědný test, poznávačku nejen stromů a kreativní ateliér, ve kterém tvořili les vhodný pro všechny rostliny i živočichy.

Starší žáci si ze Vsetína přivezli nádherné 4. a 9. místo a my jim moc děkujeme za jejich píli a snahu někam se posouvat.

Za dobrými výsledky je ukryto také nadšení a úsilí paní učitelky Barveníčkové a paní inženýrky Lorenzové, které děti svědomitě připravovaly. Do přípravy se zapojili i někteří rodiče, protože nelenili a s dětmi se vypravili na výstavu do Hranic, za což jim aspoň touto cestou děkujeme.

Datum vložení: 28. 11. 2022 14:18
Datum poslední aktualizace: 28. 11. 2022 14:18