Barevný svět pro nejmenší

Dne 3. 11. 2016 jela 1.- 3. třída na environmentální - výchovně vzdělávací program s názvem Barevný svět do Muzea Kinských ve Valašském Meziříčí.

Pracovníci muzea se snažili hravou vzdělávací formou 3 stanovišť přiblížit dětem svět barev nejen v přírodě, ale také z výtvarného hlediska. Kromě výroby „káči“, která dětem měla

ukázat, co se stane při smíchání některých barev, se děti také seznámily pomocí světelné dílny, jak se projevuje světlo ve tmě a jiné světelné efekty. Nechyběla ani práce s neviditelným inkoustem☺.

Závěrem byla dílna, kde děti mohly podle různých faktorů v přírodě zjistit, jak vidí přírodu kolem nás např. člověk, pes, včela či had nebo v připravených teráriích hledat dle barevných znaků chameleona, pakobylky, strašilky aj.

Výstava se dětem líbila.

Datum vložení: 29. 12. 2016 14:00