ZŠ a MŠ Loučka
Zš a mš Loučkaokres Vsetín
ZŠ a MŠ Loučka
Základní škola a mateřská škola Loučka
okres Vsetín, příspěvková organizace

Úkoly pro dlouhou chvíli

Milí rodiče, zdravíme vás.

Myslíme na vaše děti i v době, kdy je naše školka uzavřená, prázdná a smutná…

Pravidelně vám budeme posílat inspiraci pro činnosti s dětmi, kterými je můžete nejen zabavit, ale zároveň rozvíjet.

Doma se nebojte děti zapojit do sebeobsluhy – při oblékání, zavazování tkaniček, hygieně, do úklidu pokojíčku - ustlání postele, třídění hraček.

Využijte společné dny k tvoření – modelování, stříhání, lepení, malování barvami či kreslení. Hrajte společenské hry – Člověče nezlob se, Pexeso, Domino, hrajte námětové hry – na lékaře, na kuchaře, na opraváře… fantazii se meze nekladou a děti tyto hry milují.

Choďte do přírody či na zahradu – vytvořte dětem překážkové dráhy, zkoušejte rovnováhu, využijte míče, švihadla, kolo, nechte děti hrát s přírodninami (kamínky, písek, klacíky, šišky…), poslouchejte zvuky přírody.

Pravidelně procvičujte logopedii, čtěte dětem nejen na dobrou noc a společně si o pohádce vyprávějte, zahrajte si divadlo.

Zkrátka si pobyt doma s dětmi užijte spolu jako rodina.

Věřte, že nás celá situace mrzí, ale zdraví je to nejdůležitější!

Za celý kolektiv MŠ – Markéta Bulinská

Tipy na webové stránky: