Postup v případě výskytu pedikulózy

V dětských školních kolektivech dochází občas k výskytu pedikulózy (vši dětské). V případě výskytu je důležitá spolupráce s rodiči všech dětí.

Pročtěte si základní informace o postupu.

Je nutné, aby rodiče svým dětem důkladně prohlédli vlasy a v případě výskytu vší provedli odstranění parazitů z hlavy dítěte a zároveň omluvili dítě ze školy na dobu nezbytně nutnou k vyčištění vlasů.

Jediným možným preventivním opatřením proti vši dětské jsou pravidelné prohlídky vlasů. Prohlídky vlasů musí provádět sami rodiče. Učitelé nemohou dětem hlavy plošně kontrolovat.

Zbavit děti vší je povinnost rodičů, nikoliv školy a jejich pedagogických pracovníků. Při hromadném výskytu vší bude neprodleně informován místně příslušný orgán ochrany veřejného zdraví – krajská hygienická stanice.

V případě žáků, které rodiče posílají opakovaně do kolektivu neodvšivené, lze doporučit, aby o této skutečnosti byl informován příslušný orgán sociální péče.

Povinnosti rodičů:

• nahlásit třídnímu učiteli výskyt vší nebo hnid u dítěte
  • zabezpečit ošetření hlavy dítěte - odstranit vši i hnidy
  • omluvit dítě ze školy na dobu nezbytně nutnou
  • poslat dítě do školy až po důsledném odvšivení

Povinnosti školy:

• informovat rodiče daného žáka
  • informovat rodiče ostatních žáků

Podrobnější informace naleznete v příloze.

Věnujte, prosíme, těmto informacím pozornost.

Děkujeme za pochopení a spolupráci.

Vytvořeno: 5. 9. 2017
Poslední aktualizace: 29. 9. 2017 23:14